POKE -Povrlská keramika pro každého

POVRLSKÁ KERAMIKA

Po dlouhých čtyřech letech se vracíme k velmi oblíbené činnosti dětí i dospělých a tou je tvorba keramiky. Velkou změnou je, že vytvořené práce již nemusíme nikam vozit k vypálení, ale máme možnost si práce vypálit v Komunitním centru Povrly. Za to jsme moc rádi a děkujeme KC Povrly a obci Povrly.

Jak na to?

Předškolní věk je úzce spojen s rozvojem jemné motoriky. Na děti jsou před vstupem do školy kladeny určité nároky, které musí být splněny. Dítě se tedy v tomto věku musí naučit a osvojit si mnoho činností, které mu byly doposud neznámé. Je důležité tento rozvoj sledovat a podporovat. Musíme myslet na to, že jemná motorika ovlivňuje náš každodenní život a bez ní to prostě nepůjde.

Pracujeme s hlínou plastickou a lehce zpracovatelnou. V předškolním věku nemají děti příliš velkou sílu, snažíme se, aby pro ně nebyla práce příliš namáhavá a vyčerpávající.

Nejčastější postupy používané při práci s hlínou s malými dětmi
😀 hnětení
🙂 vymačkávání
😀 vykrajování
🙂 vyřezávání
😀 lepení
🙂 vyrývání
😀 obtiskování
🙂 vytváření hadů
😀 vytváření kuliček
🙂 stáčení plátů